KOMUNA VRAPÇISHTIT
Komuna e Vrapçishtit gjendet në mes të qytetit të Tetovës dhe Gostivarit, në luginën e malit Sharr, në pjesën Veri-Perëndimore të Republikes së Maqedonisë së Veriut.

Dita e Tokës

239

Edhe Komuna e Vrapçishtit i bashkohet ditës së Tokës.
22 Prilli njihet si Dita Ndërkombëtare e Tokës. Për shënimin e kësaj dite nxënësit e shkollave të Komunës së Vrapçishitit në bashkëpunim me këtë Komunë organizuan pastrimin e ambientit. Me këtë, nxënësit duan të percjellin mesazh për vetëdijësim të banorëve për mbajtjen e pastërtisë gjë e cila ndikon në shëndetin dhe mrëqënien e gjeneratave të ardhëshme.

Merr përditësime në kohë reale në pajisjen tënde, regjistrohuni tani.

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por mund të zgjedhni nëse dëshironi. I pranoj Lexo më shumë