KOMUNA VRAPÇISHTIT
Komuna e Vrapçishtit gjendet në mes të qytetit të Tetovës dhe Gostivarit, në luginën e malit Sharr, në pjesën Veri-Perëndimore të Republikes së Maqedonisë së Veriut.

Hapja solemne e Pallatit të Kulturës “Shota”

230

Me praninë e Kryetarit te Komunës z. Isen Shabanit dhe Ministrit të Kultures z. Hysni Ismaili, sot u bë hapja solemne e Pallatit të Kulturës “Shota” në Negotinë.

Në fjalimin e tij, kryetari Shabani theksoi se ky është një ndër bashkëpunimet e shumta që do të bëhen me Ministrinë e Kulturës dhe për këtë e falenderoi Ministrin Ismaili.

Pas riparimit dhe rindërtimit thelbësor të këtij objekti, sot u arrit që ky pallat kulture të vihet në funksion të të gjithë banorëve.

 
Investimi u bë me mbeshtetje të Ministrisë së Kulturës dhe Komunës së Vrapçishtit.

%MCEPASTEBIN%

 

Merr përditësime në kohë reale në pajisjen tënde, regjistrohuni tani.

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por mund të zgjedhni nëse dëshironi. I pranoj Lexo më shumë