KOMUNA VRAPÇISHTIT
Komuna e Vrapçishtit gjendet në mes të qytetit të Tetovës dhe Gostivarit, në luginën e malit Sharr, në pjesën Veri-Perëndimore të Republikes së Maqedonisë së Veriut.

Kushtet më të mira edukativo-arsimore

596

Kushtet më të mira edukativo-arsimore sjellin gjithmonë suksese më të mëdha në sferën e arsimit, prandaj Komuna e Vrapçishtit është përqendruar në këtë pjesë, duke investuar në të ardhmen e nxënësve. Kjo u dëshmua në hapjen solemne të shkollës fillore periferike të rinovuar “Naim Frashëri” në f. Senakos. Ky investim u arrit falë bashkëpunimit të Komunës me UNDP-në dhe mbështetjen e banorëve afarist. Në këtë hapje solemne morën pjesë, kryetari i komunës z. Isen Shabani, përfaqësues nga komuna, përfaqësues nga shkolla fillore, prindër të nxënësve si dhe banorë të tjerë. z. Isen Shabani u shpreh se ky është vetëm një nga shumë premtimet e dhëna të cilët vazhdimisht do të realizohen. Vlera e Projektit është 50 mijë euro. Kryetari i komunës dhe Drejtori i shkollës, shprehën falenderime të veçanta ndaj të gjithë afaristëve për bashkëpunimin.

 

Merr përditësime në kohë reale në pajisjen tënde, regjistrohuni tani.

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por mund të zgjedhni nëse dëshironi. I pranoj Lexo më shumë