KOMUNA VRAPÇISHTIT
Komuna e Vrapçishtit gjendet në mes të qytetit të Tetovës dhe Gostivarit, në luginën e malit Sharr, në pjesën Veri-Perëndimore të Republikes së Maqedonisë së Veriut.

Hapjen solemne të Rrugës “Haxhi Rexhep Jonuzi”

169

Komuna e Vrapçishtit së bashku me banorët e fshatit Gradec, sot bënë hapjen solemne të Rrugës “Haxhi Rexhep Jonuzi”, rrugë e cila e lidh rrugën regjionale me rrugën e vjetër të Hanit. Në këtë hapje solemne i pranishëm ishte kryetari i komunës z. Isen Shabani, banorët e Gradecit si dhe pjesëtarë nga komuna. Z. Isen Shabani u shpreh se kjo është një nga disa bashkëpunime të cilat do të realizohen gjatë kësaj periudhe.
Rruga u ndërtua si bashkëpunim i Komunës së Vrapçishtit dhe banorëve të fshatit Gradec dhe përfshin një sipërfaqe prej 2600m2, ku pjesën më të madhe të kësaj rruge finansiarisht e mbuloi Komuna e Vrapçishtit.

Merr përditësime në kohë reale në pajisjen tënde, regjistrohuni tani.

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por mund të zgjedhni nëse dëshironi. I pranoj Lexo më shumë