KOMUNA VRAPÇISHTIT
Komuna e Vrapçishtit gjendet në mes të qytetit të Tetovës dhe Gostivarit, në luginën e malit Sharr, në pjesën Veri-Perëndimore të Republikes së Maqedonisë së Veriut.

Komuna e Vrapçishtit sot mirëpriti Kryetarin e Parlamentit të Turqisë z. Mustafa Shentop

348

Komuna e Vrapçishtit sot mirëpriti Kryetarin e Parlamentit të Turqisë z. Mustafa Shentop dhe ambasadoren e Turqisë në Maqedoninë e Veriut. Kjo vizitë ishte simbolikë për bashkëpunimin ndërmjet komunës tonë dhe Turqisë. Në këtë vizitë u bë edhe dhurimi i një eskavatori si shenjë solidariteti ndaj komunës. Z. Mustafa Shentop u shpreh se Turqia gjithmonë është në ndjekje të vendit tonë dhe se kjo vizitë dhe kjo dhuratë bëhet në shenjë vëllazërore dhe bashkëpunimi. Edhe Kryetari i Komunës z. Isen Shabani falenderoi kryeparlamentarin për vizitën dhe theksoi se është gjithmonë i hapur për bashkëpunime dhe se komuna mirëpret të gjithmonë të gjithë ata të cilët kanë interes vëllazeror.
Pjesmarës në këtë vizitë ishin shumë banorë të komunës dhe përfaqësues të institucioneve.

Merr përditësime në kohë reale në pajisjen tënde, regjistrohuni tani.

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por mund të zgjedhni nëse dëshironi. I pranoj Lexo më shumë