KOMUNA VRAPÇISHTIT
Komuna e Vrapçishtit gjendet në mes të qytetit të Tetovës dhe Gostivarit, në luginën e malit Sharr, në pjesën Veri-Perëndimore të Republikes së Maqedonisë së Veriut.

Njoftim 1

37

Të nderuar qytetarë të fshatit Gradec,
Kam nderin që në cilësinë e Kryetarit të Komunës së Vrapçishtit të ju informoj se që nga fillimi i muajt Maj të këtij viti, rrjeti i ujësjellsit të fshatit Gradec do të inkorporohet me menaxhimin dhe mirëmbajtje nga institucionet komunale, gjegjësisht nga ‘’Ndërmarja Komunale Publike”– NPK Vrapçisht.


Ky vendim ishte edhe një nga premtimet e dhëna ndaj jush. Njëkohësisht ju informojmë se në menaxhimin e rrjetit të ujësjellësit, në të ardhmen do të përfshihen edhe vendbanimet tjera.


Për ç’do informatë plotësuese do të keni në dispozicion zyrën e posaçme e cila do të hapet nga dita e hënë 06.05.2019 në fshatin Gradec.

Me respekt: Kryetari i Komunës z.Isen Shabani

Merr përditësime në kohë reale në pajisjen tënde, regjistrohuni tani.

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por mund të zgjedhni nëse dëshironi. I pranoj Lexo më shumë